Średniowieczny Spektakl

Grupa Tryzna to Stowarzyszenie Rekonstruktorów z siedzibą w Szczecinie, Polska. Zajmujemy się eksploracją i prezentacją muzyki Średniowiecznej z Europy Zachodniej i Bizancjum. Jako Stowarzyszenie działamy w wielu różnorakich projektach, wszystkie z nich są jednak tematycznie związane ze Średniowieczem. Do naszych projektów zaliczamy m.in. badania Średniowiecznej ikonografii i manuskryptów w poszukiwaniu zabytków muzycznych, rekonstrukcją instrumentów oraz prezentacją muzyki na żywo w strojach i na replikach instrumentów z epoki.

Zdobytą wiedzą dzielimy się podczas festiwali oraz wykładów, głównie poprzez pracę warsztatową z dziećmi w czasie której uczestnicy sami mogą zbudować Średniowieczny instrument. Więcej informacji o zespole i naszych projektach można znaleźć na stronie. Zapraszamy !


Tryzna - Against Dispassion 8.99 €

W XIII w. W Europie biografie artystów były często zaniedbywane przez współczesnych. Należy pamiętać, że w średniowieczu Europa pogrążona była w zapale religijnym. Takie podejście skutkowało negacją cielesności i dezaprobatą sławy, stąd anonimowość kompozytorów muzycznych. Istnieją jednak pewne aspekty pracy Jacquesa, które wyróżniają się. Przede wszystkim jego poezja została napisana w języku francuskim, a nie w języku łacińskim, dlatego zachowała oryginalną melodię i rytm. Tematy Jacquesa koncentrują się wokół zalotów i miłości, które w każdym razie mogłyby być postrzegane jako wulgarne, dalekie od standardowych pobożnych dzieł tego okresu. Ponadto jego melodie są niespójne.

Lista odtwarzania
1. Contre la froidor 5:09
2. Li tans deste 3:21
3. Quant la seson est passe 3:21
4. Li nouviaus tens 4:22
5. Quant la saisons del douz 4:14
6. La quinte estampie real 4:05
7. Ilość rekomendacji 4:19
8. Nouvele amors 5:18
Video

Nasz Zespół

Anton Korolov

Anton Korolov

Kraj: Ukraina

Instrument: Lira Korbowa, Dudy, Nyckelharpa, Szałamaja.

 
Hipolit Woźniak

Hipolit Woźniak

Kraj: Polska

Instrument: Citole, Cithara, Mandola.

Michał Matynia

Michał Matynia

Kraj: Polska

Instrument: Nyckelharpa, Lira Korbowa, Dudy.

Danillo Pertsov

Danillo Pertsov

Kraj: Ukraina

Instrument: Szałamaje, Bombardy, Kobza.


Skontaktuj się z Nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie naszej pracy, obecnych i przyszłych projektów wyślij nam email na podany kontakt.

Nasze Biuro

Adress: 71 Fioletowa, Szczecin, Polska

Phone: +48 798 985 231

Email: info@tryzna.pl


Godziny Otwarcia

Poniedziałek - Piątek 9am - 5pm

Sobota - Zamknięte

Niedziela - Zamknięte